Thursday, January 30, 2014

Tālāk šis karnevālu golden screen cinema malaysia mākslas veids izplatījās visā Sicīlijā un mūsdienā

Sicīliešu karnevālu tradīcijas | mysicily
Categories Dažādi Atpūta un izklaide Daba un dabas resursi Dīvaini. Interesanti Izglītības sistēma Politizētā golden screen cinema malaysia ekonomika un statistika Svētki Gadatirgi un festivāli golden screen cinema malaysia Karnevāli Lieldienas Pilsētas (aizbildņu) svētki golden screen cinema malaysia Ziemassvētki Veselības aprūpes sistēma Netieši Nogaršot Sicīliju Produkti golden screen cinema malaysia Receptes Dažādi Deserti Otrie ēdieni Pirmie ēdieni Dārzeņi Gaļa Zivis Uzkodas un piedevas Sicīliešu virtuve Pieturvietas Agrigento zona Agrigento Lampedusa – Linosa Realmonte Sciacca Caltanissetta zona Catania zona AciCastello-AciTrezza-Acireale Bronte Caltagirone Catania Etna Motta St.Anastasia Ramacca Vizzini Zafferana Etnea Enna zona Enna Piazza Armerina Ievads Messina zona Eolu (Lipari) salas Giardini Naxos Messina Novara golden screen cinema malaysia di Sicilia Taormina golden screen cinema malaysia Tindari Palermo zona Palermo Ragusa zona Donnafugata Modica Pozzallo golden screen cinema malaysia Ragusa Siracusa zona Marzamemi Noto Pachino Siracusa Trapani zona Erice Marsala Pantelleria San Vito Lo Capo Trapani Vēsture Sicīlija_Daba Sicīlija_Piedāvājumi Uncategorized
Karnevāli vienmēr ir bijuši un būs jautrības, spēles, pārvērtības, krāsainības un bagātības simbols, kad ikvienam ir atļauts pārtapt iedomātajā tēlā un tiešā vai netiešā veidā izpaust savu viedokli par sabiedrībā notiekošo.
Karnevālu izcelsmes vēsture ir ļoti sena. Zināms, ka tie iemantoja popularitāti līdz ar kristietības izplatību un mūsdienās ir populāri katolicisma zemēs. Tiek uzskatīts, ka vārds karnevāls ir cēlies no latīņu valodas vārda carnem levare , kas nozīmē atteikties no gaļas , tādējādi, iespējams, apzīmējot pēdējos svētkus pirms sekojošā četrdesmit (40) dienu ilgā gavēņa, kad uzturā būs aizliegts lietot gaļu un olas.
Sicīlijā agrāk šie svētki tika atzīmēti visu Februāra mēnesi (svētku svinības sākās dienu pēc Epifānijas svētkiem, kas ir 6.janvārī, un turpinājās līdz pat gavēnim), taču kopš 1693. gada 11.janvāra graujošās zemestrīces svētku svinības ilgst tikai nedēļu.
Pirmās vēsturiskās liecības par karnevālu golden screen cinema malaysia esamību golden screen cinema malaysia Sicīlijā saistās ar 1601.gadu, kad Palermo pilsētā notika pirmā karnevāla parāde, golden screen cinema malaysia attainojot Neptūnu un nāriņas. Uzreiz jāatzīmē, ka karnevālu priekšvēsture Sicīlijā ir daudz, daudz senāka, jo jau 15.gadsimtā šeit bija plaši izplatīta un attīstīta sicīliešu marionešu māksla un tā tiek uzskatīta par vienu no karnevālu attīstības pamatelementiem.
Tālāk šis karnevālu golden screen cinema malaysia mākslas veids izplatījās visā Sicīlijā un mūsdienās notiek ļoti daudzās mazākās un lielākās pilsētās. Tiesa gan sicīliešu karnevāli būtiski atšķiras no Ziemeļitālijā notiekošajiem karnevāliem.
Ačireāles pilsētā notiekošais karnevāls (itāļu val.: Il carnevale di Acireale) tiek uzskatīts par vienu no senākajiem un skaistākajiem Sicīlijas karnevāliem (“Il più bel Carnevale di Sicilia”). Tā pirmsākumi ir attiecināmi uz 16.gadsimta beigām, kad pilsētas aizbildņa Svētā Sebastiana svinību laikā notika divkaujas un cīņas ar citrusaugļiem (šajā laikā tie bija neorganizēti golden screen cinema malaysia svētki). Ņemot vērā to radītos bojājumus un traumas, 1612. gadā šīs darbības tika aizliegtas.
17. gadsimtā svētki ieguva daudz bagātīgāku un izsmalcinātāku formu. golden screen cinema malaysia Īpaši populārs kļuva tēls abbatazzu , saukts arī par Pueta Minutizzu, kas pilsētas laukumos un ielās stāstīja dažādus satīrisku jokus un, nēsādams līdzi milzīgu grāmatu, kas simbolizēja tā laika likumu grāmatu, atdarināja un izsmēja aristokrātus golden screen cinema malaysia un garīdzniekus.
Neskatoties uz 17. gadsimta beigās notikušo spēcīgo zemestrīci, kas pārtrauca svētku svinēšanas krāšņākās tradīcijas, tomēr 18. gadsimtā dažas no tām atdzima. golden screen cinema malaysia Parādījās jauni tēli, piemēram, i baruni , i manti un tērpi ar daudzām rišām, kas tās valkātāju padarīja neatpazīstamu. Populāras kļuva izgreznotu aristokrātu ratu parādes (sauktas par cassariate vai landaus), kuru laikā iedzīvotājiem tika izdalīti saldumi.
Un tā, 1880. gadā notika pirmā cartapesta stilā darināto alegorisko ratu parāde (itāļu val.: carri allegorici) un 1930. gadā pirmā ziediem dekorēto ratu parāde (itāļu val.: carri infiorati). No šī brīža svētki bija ieguvuši organizētu formu, tie kļuva arvien izsmalcinātāki un populārāki!
Laika golden screen cinema malaysia posmā no 1970.-1995.gadiem karnevāls turpināja arvien pilnveidoties, kļuva arvien krāšņāks, izsmalcinātāks un populārāks. Tā galvenie elementi alegoriskie un ziediem rotātie rati, kas tika papildināti ar īpašām, golden screen cinema malaysia vienīgajām pasaulē, gaismas un kustību sistēmām.
Mūsdienās tas tiek saukts par Sicīlijas visskaistāko karnevālu , kura raksturīgākie elementi ir cartapesta stilā veidotie alegoriskie un ziediem rotātie rati ar tūkstošiem lampiņu, gaismām, golden screen cinema malaysia īpašām kustībām un scenogrāfiju. Tāpat karnevāla laikā notiek folkloras un maskās tērptu grupu parādes, dziedātāju un dejotāju (madžoretes) priekšnesumi.
Šī golden screen cinema malaysia karnevāla pirmsākumi ir saistāmi ar 1800. gadu, kad svētki golden screen cinema malaysia bija ne tikai iespēja ļauties priekam, gatavojot un dekorējot alegoriskos ratus, bet arī iespēja ļauties gastronomiskām baudām vīnam, golden screen cinema malaysia desiņām, krāsnī ceptiem makaroniem un neskaitāmiem saldumu

No comments:

Post a Comment